Instalace REFLEXE

Reflexe je v současné době jedním z největších projektů, kterých jsem součástí. Jde o mechanická zrcadla, která odrážejí a fragmentují naši realitu. Autory díla jsou Petr Vacek a Adam Cigler.

Projekt vznikl jako vítězná myšlenka otevřené výzvy/soutěže, která se konala v PrusaLabu na jaře 2019, která hledala novou instalaci na Signal Festival. Smyslem výzvy bylo najít nový nápad, který lze v PrusaLabu oživit a nakonec na festivalu představit tisícům lidí.

Signal Festival je vícedenní festival oslavující světlo, který se koná v Praze. Spousta umělců mění nádherná místa Prahy se zajímavými a provokujícími světelnými instalacemi. Více informací získáte na www.signalfestival.cz

Protože jsem součástí tvůrčího týmu PrusaLab, měl jsem úžasnou příležitost být součástí tohoto projektu.

Nejprve jsem se trochu bál skutečnosti, že tento projekt zvítězil. Myslel jsem, že nikdy nemůžeme vytáhnout projekt takového měřítka. Ale udělali jsme to. Udělali jsme to a je to úžasné.

Moje role v projektu byla společně s Bobem Heidou navrhnout řídící hardware a software. Od samotných modulů zrcadel samotných přes komunikaci s nimi až po aplikaci, která řídí průběh celé animace společně se světly.

Během psaní právě probíhá celý dokument. Až bude k dispozici, zveřejním to zde. Nebo si můžete přečíst více o projektu na mém blogu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Swipe left ➡️➡️ We’ve made an art installation on a light festival in Prague! · #8 PROJECT REFLEXE #1 · Reflexe is currently one of the greatest projects that I am a part of. It’s an art installation about mechanical mirrors, that are reflecting and fragmenting our reality. · The project originally came down as a winning idea of the @signalfestival idea hunting call/competition that took place in PrusaLab during spring 2019. The point of the call was to find a new bright idea that can be brought to life in PrusaLab and finally be showcased on the festival to thousands of people. · As I am a part of PrusaLab creative team, I had the amazing opportunity to be part of this project. · At first, I was a little bit scared of the fact that this project won. I thought we can never pull of a project of this scale. But we did. We did it and it’s amazing. · My part was to design the hardware and controlling software. Whole project is a wonderful work of @_petrvacek and Adam Cigler. Build by the maker team of @prusalab. · #makermatty #maker #thinker #technology #light #show #arduino #esp32 #raspberry #electronics #3dprinting #prusalab #makerfaire #lightshow #prague #electro #mm

Příspěvek sdílený Maker Matěj Suchánek (@makermatty),

Foto https://www.facebook.com/pg/SignalFestival/photos/?ref=page_internal

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Swipe left ➡️➡️ An ESP32 wireless mirror controller ⤵️ · #13 – PROJECT REFLEXE #2 · I've talked about our project Reflexe in post #8 go check it out on my profile! · Now I would like to talk about the remote controller I've made for direct control of the mirrors. · By tilting the controller you are tilting the mirrors the same way live. Then there is a slight delay from left to right that makes wave ripple animations. · It was a very rush job done in less than 10 hours hw/sw development during the @signalfestival · Designed in Fusion 360, developed in @prusalab, controlled my an ESP32 with acc/gyro module and connected with the mirror over WiFi. · #makermatty #maker #thinker #technology #light #show #arduino #esp32 #raspberry #electronics #3dprinting #prusalab #makerfaire #prusa #prusai3 #mk3 #3d #3dprints #prusament #lightshow #prague #electro #mm

Příspěvek sdílený Maker Matěj Suchánek (@makermatty),